ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРАЇНКИ ВИКОНАЛО ПОЛІМЕРИЗАЦІЮ ВСІХ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ ВОДОПОСТАЧАННЯ

Назад

  Не зважаючи на холодну пору року, водопровідно-каналізаційне підприємство Українки працює безперервно, як єдиний злагоджений механізм.  На даний час підприємством завершено перший етап виконання програми питної води і зроблено новий крок для переходу на вищий рівень надання послуг із водовідведення. «В основному виконання програми було направлено на довгострокове  оздоровлення водопостачання і водовідведення. Ми реанімували весь житловий фонд міста, в тому числі  об’єкти соціального призначення (садочки, школи). Я маю на увазі, що підприємство виконало полімеризацію всіх інженерних мереж водопостачання і на цей час є впевненість у тому, що проблеми, до яких раніше ми поверталися чи не щомісяця, не будуть турбувати жителів міста наступні 50 років», – говорить начальник водоканалізаційного підприємства Українки Віталій Ястремський.

  У 2016 році більшість робіт підприємство проводило, спираючись лише на власні можливості, без залучення додаткових інвестицій, додаткового обладнання, спецтехніки чи допомоги сторонніх організацій. Насамперед ці роботи стосуються і централізованого водопостачання (протяжністю понад 5 кілометрів), включаючи велике кільце, що з’єднує вул. Юності, просп. Дніпровський і зустрічається на пл. Шевченка. Зараз роботи продовжуються за фінансування із міського бюджету.

  На стадії розробки знаходиться проект щодо оздоровлення самотічного колектора, що розпочинається від очисних споруд та на скид річки Дніпро. «Там теж буде проводитись санація, адже більш уразливе місце цього колектора – в районі вугільного складу і залізничної дороги, де проходять швидкісні і вантажні потяги. Тому потрібно це робити якнайшвидше, аби не дочекатися пошкодження і, в результаті, екологічного забруднення», – розповідає Віталій Петрович. Фінансування даного проекту відбуватиметься за рахунок міського бюджету,  і проект вже проходить експертизу. Перший етап робіт планують розпочати вже цього року.

Ще один важливий проект, реалізація якого у найближчих планах «Водоканалу» – глобальна реконструкція очисних споруд. Територіально вони займають велику площу, і збудовані ще за технологіями давніх років. Плюс є і проблема видалення із стічних вод групи фосфатів – вони присутні у всіх миючих засобах, а технологія, яка на сьогодні існує, не спроможна справлятися з такими проблемами. Отож, на сьогодні вже розроблюють проект, спрямований на вилучення групи фосфатів зі стічних вод та зменшення територіального розташування, що дасть змогу у майбутньому побудувати на звільненій ділянці міні-завод із сортування та переробки сміття.

взято з http://ukrainka.org/

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама