ТОП-10 загарбаних чиновниками заповідників Київщини

Назад

Заповідні місця Київської області, які замість того, щоб слугувати державним надбанням, опинилися в руках нечистих на руку можновладців

Дніпровсько-Тетерівський заповідник: хто полює у казкових місцях

Якщо від’їхати за 60 кілометрів від столиці, Ви опинитесь у справжнісінькому раю, створеному матінкою природою. Дніпровсько-Тетерівський заповідник – це близько 29 тис. га лісів та водних угідь, де нереститься риба. Тут водяться лосі, тетеруки, муфлони і багато інших тварин, які занесені до Червоної книги України. Тому недивно, що на цей заповідник «поклали око» представники політичної еліти й перетворили його на угіддя для полювання.

Підгодівлею тварин й організацією полювання займається одіозне товариство «Кедр», яке отримує гроші з держбюджету, а за часів Януковича це перетворилося в місце для полювань тодішньої «еліти» країни. Тоді було збудовано 800 мисливських вишок, дві резиденції, три вежі мобільного зв’язку та вертолітній майданчик. А щоб не пошкодити дорогі автівки, проклали асфальтовані дороги. Зараз Янукович і його оточення втекли. То ж покваптесь відвідати заповідник, поки він не став власністю якогось чиновника.

Заказник «Жорнівський»

Цей унікальний заповідник виділяється своєю численною армією охоронців - рідкісними сірими чаплями. А охороняти там справді є що, адже місцевість прикрашають старезні високорослі дуби із чудернацькими кронами. Сюди приїжджають відпочити душею.

Проте в травні 2016 року спокій на цій території порушило гудіння тракторів й бензопил. Заказник перебуває у віданні Боярської лісодослідницької станції, але шукати винних у руйнації місцевості немає сенсу. Тому що існують «Санітарні правила у лісах України», які на законних підставах легалізують вирубку. Й можновладці завзято їх використовують.

Заказник “Козинський”

Це – не лише остання ділянка заплави Дніпра, що збереглася у природному стані між Києвом та Обуховим, а й чудове місце для розваг й містики. Адже саме на цій території існує невидимий для працівників РДА Обухівського району гольф-клуб. Керівництво заказника оправдовує незнання про його існування нестачею грошей для виїздів на підконтрольну територію.

А ось у так званих «джиперів» вистачає фінансів для того , щоб приїжджати в заповідну зону й влаштовувати там перегони. До того ж вони для такого дійства обирають найціннішу територію «Козинського» - урочище Домаха. Це – місце, де зафіксовано найбільшу кількість рідкісних рослин і твари.

Заказник «Обухівський»

Понад600 гачистої зеленистої місцевості радувало жителів й гостей Обухівського району. Годинами можна було блукати стежками заказника «Обухівський» й насичувати легені свіжим повітрям.

Проте у Інтернеті з’явилась організація, котра пропонує людям не тільки відвідати зелений рай, а й стати власником клаптика цієї території. Дивний збіг, але разом із організацією виник і наказ Обухівської РДА про виключення значної кількості гектарів із площі заказника. Вочевидь, на Конча-Заспі вже не вистачає місця.

Хутір Чубинського

Гімн України сьогодні можна почути мало не в кожній домівці. А колись Павло Чубинський, сидячи у своїй садибі, милувався краєвидами й писав слова цього гімну. Нині тут – заказник «Хутір Чубинського», котрий і сьогодні надихає на створення прекрасного. На жаль, садиба не збереглась, але її планують відновити. Поки ж на цій території триває будівництво котеджів для любителів усамітнитись у розкоші.

Софія Київська

Коли душа прагне спокою, то будь-яка людина неодмінно знайде його у заповіднику «Софія Київська», який занесено у перелік світових багатств «ЮНЕСКО». Найголовнішою прикрасою заповідника вважається Софійський собор. Його старовинні фасади оздоблені декоративними нішами, орнаментом, мозаїкою, живописом.

Ще одна особливість цього місця – це можливість заробити на невеличку хатинку десь в Конча-Заспі. Адже меценати на прохання багаторічного директора заповідника Нелі Куковської вже неодноразово виділяли десятки мільйонів на реконструкцію. Проте це майже не відображається на зовнішньому вигляді «Софії Київської». До того ж Куковську неодноразово звинувачували у вивезенні з території заповідника стародавніх реліквій, які знаходять тут.

Дзвінківський заказник

Кажуть, що дерева мають цілющу силу. Важко уявити скільком людям допомогли старезні сосни, які ростуть в Дзвінківському заказнику, що у Васильківському районі. До їхніх стовбурів, обхват яких сягає 3-4 метрів, десятки людей притуляються кожного дня, щоб відчути цю унікальну енергію. Також відвідувачі милуються чорною березою, яка занесена до Червоної книги.

Проте все частіше ці дерева виконують іншу функцію – обігрівальну . Київський лісгосп, залучившись підтримкою Боярської лісової дослідницької станції, перетворює ліс на дрова. Незважаючи на експертні висновки про неприпустимість проведення рубок в заповіднику та закони України, організація експлуатує заповідник із власною вигодою. Вони називають дане варварство «проведення санітарно–оздоровчих заходів».

Жуків хутір

Побачити й відчути всю велич столітніх дубів можна в заказнику «Жуків хутір». Прогулюючись лісовими тропами, відчуваєш себе неймовірно маленьким.

На жаль, «Жуків хутір», який знаходиться у Києво-Святошинському районі розділяє одне нещастя на двох із Дзвінківським заказником. Рука чиновників добралася й до цього ласого шматочка Київщини. Бо як інакше тлумачити такі часті й ретельні «санітарні вирубки» на його території? Такими темпами від рідкісних дерев залишаться пні, а від цього заказника лише спогади.

Гора Козинська

Одне з дивовижних місць першої в Україні моделі екологічної мережі селища Лісники. Родзинкою урочища вважають природну ділянку ковилового степу, що збереглась в урочищі.  

Утім, як би гарно керівники Лісниківської районної ради не розповідали про свою діяльність, місцевим активістам вдалося викрити правду. Як виявилось, більша частина земель урочища вже розпродана під забудову.

Васильківські Карпати

На рівнинній Київщині є свої гори. Біля Василькова на площі понад 200 гектарів розташувався заказник «Васильківські Карпати». По дну великої балки протікає річка Бугаївка, ліва притока Стугни.

Утім, і цей заказник перебуває у небезпеці. Останнім часом там зафіксовані випадки порушення режиму заказника внаслідок джипінгу і спроби забудови території.

 

Взято з http://mykyivregion.com.ua/

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама