Експерти розповіли, чому Обухівщина є лідером з онкозахворювань

Назад

  У четвер, 16 лютого, у Києві в Укрінформі під час засідання круглого столу експерти розповіли, що на Київщині потрібно впроваджувати власну політику з охорони повітря

  "На Київщині ми маємо досить складну ситуацію із забрудненням атмосферного повітря, що можна було спостерігати в січні, коли був смог. Наприклад, Дарницька ТЕЦ розташована в густонаселеному районі і коли у нас є температурна інверсія, то всі викиди, які є токсичними, осідають в  межах міста і шкодять людям. Вся громада Київщини має задуматися над цією ситуацією. Ми повинні звернути на це увагу, щоб Київ почав впроваджувати дійсно власну політику з охорони атмосферного повітря. І знаходити кошти, залучати експертів, наукові, технічні організації, щоб  вирішувати ці питання, адже ситуація з золовідвалом Дарницької ТЕЦ дуже показова, тому що цей об’єкт знаходиться в центрі міста. Ситуація з Трипільською ТЕС не набагато краща", – сказав експерт громадської організації "Національний екологічний центр України" Олег Савицький.

   Він зазначив, що вирішити проблему із забрудненням повітря можна переведенням потужностей теплової енергетики на біопаливо, а також встановленням очисних споруд.

  Зокрема, управляючий партнер юридичної компанії «Імператив плюс» Сергій Єленін розповів, що за час своєї роботи Трипільська ТЕС накопила 28 мільйонів золошлаків, 140 гектарів. За його словами, у радіусі 15-ти кілометрової зони біля Трипільської ТЕС проживає близько 100 тисяч  людей.

   Відомо, що викиди Трипільської ТЕС становлять 85% від загальних промислових викидів всіх об’єктів промисловості Київської області, ця інформація з санепідемслужби Київської області. Викиди в повітря колосальні, вони при двох працюючих енергоблоках становили б близько 1400 вагонів. Обухівський район займає 3-4 місце в Київській області серед захворюваності на такі хвороби як онкологія, органи дихання, серцево-судинні хвороби. Дослідження показали, що мешканці села Трипілля всі мають алергічні захворювання і захворювання органів дихання. 

 

Взято з http://mykyivregion.com.ua/

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама