Грип птиці

Назад

Грип птиці – контагіозна вірусна інфекція птахів, яка викликана будь – яким вірусом грипу типу А.
До грипу сприятлива домашня, синатропна та дика перелітня птиця (індики, качки, гуси, кури, страуси, цесарки, перепели, фазани, лебеді, чайки, буревісники , горобці та інші) .
    Збудник грипу птиці – РНК – вірус. 
    Віруси пташинного типу А поділяються на віруси, що викликають високопатогенний та низькопатогенний пташинний грип. Дикі качки та інші види водоплавної птиці чутливі до низькопатогенних штамів вірусу грипу птиці і є не тільки переносниками інфекції, а й резервуаром.  У качок, інфікованих високопатогенним грипом, клінічні ознаки можуть бути відсутні.
   Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Інкубаційний період триває 1-7 днів.
Факторами передачі збудника є інфікована обмінна тара, корми, інкубаційні яйця, туші, пір'я.Механічними переносниками можуть бути обслуговуючий персонал, комахи, пухоїди, синатропні птахи (голуби, горобці, ворони, галки) та дика перелітня птиця (качки, крячки, лебеді, чайки та інші), гризуни.    
    Молодняк птиці хворіє грипом важко з відходом до 80%. У дорослих хвороба може перебігати з ознаками враження дихальної системи і шлунково – кишкового тракту.
З метою профілактики хвороби Ньюкасла ветслужба району проводить щеплення птиці в індивідуальних господарствах громадян проти хвороби Ньюкасла вакциною, яка є інтерфероногеном проти вірусних хвороб птиці, в тому числі високопатогенного грипу птиці .Вакцинація проти хвороби Ньюкасла є сильним інтерфероногеном та створює імунний бар’єр і до грипу птиці за умов належного утримання.
           З метою профілактики грипу птиці підприємства повинні працювати у закритому режимі, у приватних господарствах громадян заборонити вільновигульне утримання птиці, а також заборона полювання на пернатих.
     Для уникнення захворювання рекомендуємозабезпечити ізольоване утримання домашньої птиці, не допускати контакту свійської птиці із синатропною  та дикими перелітними птахами, утримувати птицю у чистих, періодично продезинфікованих пташниках, забезпечувати її повноцінною годівлею.
  При підозрі захворювання у птиці або при виявлені трупів загиблої птиці власник повинен негайно повідомити державні установи ветеринарної медицини по тел. 5-69-52, 5-60-04, 3-44-42

В.о. начальника Держпродспоживслужби
В Обухівському районі                                                           В. М. Заскалета                                                                                        

 

 

Взято з    http://obukhiv.kiev.ua

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама