Герої не вмирають!

Назад

Ви зі злом не могли змиритись – 
Україна в душі повстала,
Нам довіку за вас молитись,
Українським Героям – слава!

 20 лютого Обухів разом із усією Україною вшановував пам’ять людей, для яких честь, гідність і свобода були найвищими з-поміж чеснот. А ще вищою була Україна. Занадто багато вкладали вони в це слово. Настільки багато, що готові були віддати за свою державу життя, і віддали... 
  Відлетіла до вирію і мужня та світла душа нашого земляка Володимира Чаплінського, який одним із перших поїхав на Майдан – відстоювати горде слово «українець» і виборювати краще майбутнє не лише для своєї родини, а й для усіх нас. Таких як він, було тоді тисячі, тих, кому невідомий страх і хто не вміє ховатися за спини інших. Та, на жаль, з-поміж тих тисяч холодні кулі снайперів обрали сотню беззбройних боронителів правди, яких український народ назвав Небесною Сотнею, якій випало з неба боронити нашу державу від зла.
  У понеділок, в обідню пору, на Алеї пам’яті Героїв Небесної сотні зібралось чимало обухівчан. Вони прийшли, аби вшанувати світлий подвиг тих, хто не повернувся з кривавого Майдану. Люди прийшли з квітами. На алеї були представники Обухівської міської ради: депутати, заступники міського голови, керівники і працівники управлінь, члени виконавчого комітету. Віддати шану героям прийшли і школярі міських загальноосвітніх навчальних закладів разом зі своїми вчителями. І, звісно ж, окрім просто небайдужих обухівчан, прийшли до монументу й ті, кому цей день особливо болить – родина Героя України Володимира Чаплінського – адже в цей час, три роки тому, вони втратили дорогу серцю людину – батька, сина, чоловіка…
Мітинг-реквієм розпочався із панахиди за загиблими Героями Небесної Сотні, яку разом із іншими священиками провів Благочинний церков Обухівського району Української православної церкви Київського патріархату Костянтин Мадзяновський.
Після цього до слова був запрошений очільник Обухова Олександр Миколайович Левченко, який звернувся до присутніх із такими словами: «Сьогодні ми зібралися тут для того, щоб вшанувати мужність, патріотизм, жертовність тих людей, які вийшли на Майдан, які загинули, захищаючи ідеали демократії, свободи, європейський вибір. Ми добре пам’ятаємо події трирічної давнини: побиття студентів, перші жертви – українці, які поклали своє життя на Майдані. Період із 18 по 21 лютого був найстрашнішим, адже в той час загинуло 84 герої. 104 українці посмертно отримали звання Героя України. Серед них був і наш земляк – Володимир Володимирович Чаплінський, який виріс в Обухові, працював на Київському картонно-паперовому комбінаті, жив разом з нами звичайним, повсякденним життям. Але він не змирився з неправдою і пішов боротися. Ми завжди будемо пам’ятати його подвиг. Щиро співчуваємо вам, шановна родино, але в той же час дякуємо за Героя, за те, що виховали людину, якою ми можемо пишатися. Події на Майдані закінчилися, але не закінчилася боротьба, адже російський чобіт ступив на територію Криму, на території Донецької і Луганської областей. І знову всі ті, хто був на Майдані, першими записалися в добровольчі батальйони і пішли відстоювати нашу свободу і українські території на Схід, пішли на війну. Варто також сказати, що сьогодні там, на небесах, поруч з Володимиром – і ті наші земляки, які не повернулися з поля брані: Олександр Рачинський, Олексій Бакка, Олег Тимко, Володимир Сергеєв, Кирило Забєлін, В’ячеслав Єфіменко, Павло Литвиненко. Вони продовжили ту боротьбу, яку розпочав Володимир Чаплінський. Вічна їм слава! Хочеться, щоб цей список ніколи не продовжувався, щоб закінчилася ця горезвісна війна. Сподіваюся, що так і буде, адже ми боремося за свою землю, за свої ідеали, за правду. Хочеться сьогодні згадати слова великого пророка Тараса Шевченка, який звертався ніби до наших Героїв: «Борітеся – поборете!/ Вам Бог помагає!/ За вас правда, за вас слава/ І воля святая!». Слава нашим Героям! Слава Володимиру Чаплінському! Слава Україні!».
  Також до слова були запрошені заступник голови Обухівської районної державної адміністрації Садовський Руслан Миколайович та заступник голови Обухівської районної ради Агнеса Олкова-Михницька, які також говорили надзвичайно проникливі слова, що брали за душу. На алеї лунали журливі пісні та вірші у виконанні школярів, що вкотре змушували багато над чим замислитись.
  Наприкінці заходу світлу пам’ять Героїв ушанували покладанням квітів. Після мітингу представники міськради відвідали місце поховання Володимира Чаплінського, щоб ще раз схилити голову перед Героєм України та покласти квіти.
А о 18:00 того ж дня в Обухівському РЦКД відбувся Вечір пам’яті, де вкотре вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Ведуча розповідала про страшні події на Майдані, які перевернули свідомість не лише українців, а й усього світу. Прикро лише, що про непримітну раніше Україну світ дізнався через криваві безправні наслідки мирної акції протесту. Зі сцени звучала прониклива поезія і до щему правдиві пісні, серед яких і «Мамочко, вибач за чорну хустину», «Пливе кача по Тисині». Прослухавши їх, стискається серце і болить душа, адже у словах цих пісень – не лише про страшні наслідки Революції Гідності, а й про не менш болюче сьогодення.   
  Віримо, що Україна одного дня підніметься з колін, вдихне на повні груди і нарешті стане державою, про яку мріяли Герої Небесної Сотні!

 

Взято з http://obukhiv.kiev.ua

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама