ПЕДАГОГИ РАЙОНУ ПОБУВАЛИ В СЕМЕНІВСЬКІЙ ШКОЛІ НА ЗАХОДІ «ПЕРШЕ ЗАКОСИЧЕННЯ»

Назад

  24-го лютого у рамках заходів формату «Дошка оголошень» педагоги району відвідали Семенівську ЗОШ І-ІІІ ступенів.

  На початку учні школи розповідали гостя про свою школу. Трохименко ТМ., заступник директора з навчально-виховної роботи презентувала діяльність навчального закладу, напрацьований досвід з виховної роботи представила Місевич Н.А., заступник з виховної роботи.

  Цього разу члени районного методичного об'єднання стали учасниками родинного обрядового дійства «Перше закосичення».

  Як відомо, коса - символ дівочої краси, честі, чистоти, гідності, вірності та кохання. З давніх-давен вважали, що в довгому волоссі - сила і здоров'я дівчини, жінки. Окрім того, на волоссі проводили різні магічні дії, і дівчинка могла не тільки захворіти, але й померти. Тому маленькі дівчатка ходили з розпущеним волоссям, як символом природного захистку.

  Як дівчинці сповнювалось сім років, їй уже заплітали косу на знак того, що вона переходить у старший вік. Тепер вона не просто дитина, а мамина помічниця. Цей обряд мав назву «закосичення».

  Древній український обряд «Перше закосичення» провели учні разом з керівником фольклорного гуртка «Двицвіт», Йосипенко В.А. та керівником вокального гуртка «Співаночка», Веремієнко Н.О. за участі батьків . Мами дівчаток здійснили обряд першого закосичення. На головах у юних красунь з’явились заплетені коси, мами дуже старалися, щоб вони були гарненькими.

  Під час заходу, у виконанні учнів, вчителів та батьків звучали українські пісні про Україну, маму, родину. Хлопці наприкінці свята подарували дівчаткам намиста. Протягом заходу панувала тепла та дружня атмосфера.

 

Взято з http://obukhovrda.gov.ua

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама