БІЛЯ «ДЖЕРЕЛА» В ЛІСІ ПРОХОДИТЬ ПЛАНОВА ВИБІРКОВО-САНІТАРНА РУБКА

Назад

"Детально ознайомився з інформацією у Фейсбуці, яка стосується рубки лісу в районі «Джерела». Це добре, що мешканці міста активно реагують на все, що відбувається навколо.

Міська рада не погоджувала дані заходи по рубці лісу, бо згідно з законодавством не має таких повноважень.

Дане питання повинно розглядатися в рамках правових норм і разом з компетентними фахівцями. Саме тому була проведена зустріч з головним лісничим Ханенком Петром Миколайовичем, який надав всі документи, що підтверджують законність даних заходів по рубці лісу.

Отже, на ділянці квартал 61, виділ 21, площею 3,0 га, що в лісі біля «Джерела», проводиться вибірково-санітарна рубка лісу згідно Лісорубного квитка №001425 (№ 38), виданого 15 лютого 2017 року Державним підприємством «Київське лісове господарство». Лісорубний квиток видається на підставі матеріалів відводу і містить у собі: інформацію про місцезнаходження ділянки, кількість і якість деревини, яка буде заготовлюватися.

Всі матеріали відводів зроблені на основі Постанови Кабінету Міністрів України № 756 від 26 жовтня 2016 року. Додаток № 3 до Санітарних правил (категорії стану дерев).
Перед випискою Лісорубного квитка йде погодження цих заходів з Державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Київлісозахист», яке складає акт лісо-патологічного обстеження. Далі обстеженням ділянки займається інженер-таксатор з ВО «Укрдержліспроект».

Під час проведення лісовпорядкування інженером-таксатором дана ділянка лісу була запроектована під проведення вибірково-санітарної рубки. Дані заходи проводяться з метою запобігання надзвичайних ситуацій (пожеж, зломів дерев тощо) та загрози життю та здоров’ю мешканців міста. Саме ця ділянка біля «Джерела» дійсно потребує проведення такої рубки.

На всіх вибірково-санітарних рубках дерева взяті згідно нових санітарних правил та поділяються на категорії стану. На даній ділянці, де проводиться рубка, багато заражених дерев сосновою губкою. Ці дерева, на перший погляд, можуть здаватися свіжими та зеленими, але вони відносяться до IV категорії стану дерев і повинні забиратися в рубку, щоб не піддавати зараженню інші дерева. Також на цій ділянці є дерева, які відносяться до V та VI категорій (сухостій свіжий, сухостій старий).

Проаналізувавши вищесказане, робимо висновок, що заходи по рубці лісу в районі «Джерела» відбуваються на законних підставах та з метою попередження небезпечних аварійних ситуацій, адже поблизу ділянки є місця для прогулянок місцевих жителів."  повідомив Олександр Левченко на своїй сторінці у Facebook.

 

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама