До кінця 2017 року Київщину розділять на чотири госпітальні округи

Назад

  У п’ятницю, 10 березня, відбудуться перші збори робочої групи, яка розроблятиме стратегію створення госпітальних округів в Київській області

  До кінця 2017 року Київщину очікує завершення медичної реформи. Оновлюючи сферу охорони здоров'я, Мінохоронздоров'я розділить столичний регіон на 4 госпітальні округи, між якими будуть розподілені основні медичні ресурси і послуги.

  Медики скептичні: ніякого плану подальшого розвитку подій в уряді доки не пропонують, проте, вже сьогодні зрозуміло, що реформа влетить державному бюджету в чималу суму.

  "У цю робочу групу, окрім депутатів комісії охорони здоров'я Київської облради, увійдуть представники усіх районів Київської області. На цьому етапі перед нами стоїть завдання по розробці стратегії створення госпітальних округів в Київській області, основне завдання яких - зробити медичні послуги доступними і якісними. Треба розуміти, що сьогодні в кожному районі ми не можемо створити сучасні спеціалізовані центри. Навіть якщо це буде зроблено, то навряд чи у таких установ буде можливість відпрацювати вкладений ресурс. Тому створення госпітальних округів дасть можливість медичним установам правильно і чітко розподіляти і координувати роботу медичної галузі", - розповіла голова комісії з питань охорони здоров'я Київської облради, заввідділенням Білоцерківської міської лікарні №3 Наталія Бігарі.

  За її словами, ключова ланка в госпітальному окрузі - це лікарня інтенсивного лікування(БІВ), яка розділяється міністерством на два рівні. У кожному госпітальному окрузі передбачається розмістити по одній лікарні багатопрофільного інтенсивного лікування другого рівня і по дві - першого.

  "Другий рівень - це лікарні інтенсивного лікування, менш потужні по ресурсу, їх можна порівняти з нинішніми районними лікарнями. Лікарня першого рівня має бути забезпечена усіма вузькими фахівцями і високими технологіями. Також у госпітальних округах планується створити лікарні планового, відновлювального лікування, хоспіси, реабілітаційні центри. По суті, реформа припускає перерозподіл медичної послуги, але це дійсно витратна ідея. Місцеві ради не зможуть її реалізувати самостійно. Можливо, держава повинна узяти на себе матеріальну відповідальність за створення цих лікарень, а ще - чітко визначити, скільки буде виділено засобів на безкоштовну медичну послугу", - прокоментувала Наталія Бігарі.

  Головний лікар Броварський ЦРБ, депутат Київської облради Валентин Багнюк розповів, що напрацювань Мінохоронздоров'я по створенню округів доки недостатньо. Крім того, з якою законодавчою базою працювати на місцях в цьому напрямі, поки не ясно.

  Як відомо, Міністерство охорони здоров'я у рамках медичної реформи планує створити в Київській області 4 госпітальні округи з центрами в містах Біла Церква, Боярка, Вишгород і Бровари. Для Славутича передбачається окремий статус, оскільки територіальна віддаленість міста не дозволяє приєднати його ні до одного з госпітальних округів області.

  До складу Бородянского округу можуть увійти Поліський, Іванкіовський, Вишгород і Бородянский райони; Васильківського округу - Макарівський, Фастівський, Обухівський і Васильківський райони; Лівобережного - Броварський, Бориспільський, Баришевський, Переяслав-Хмельницький, Яготинський, Згурівський райони; Білоцерківського - Володарський, Ставищенський, Кагарлицький, Рокитнянський, Тетіївський, Таращанський, Богуславський, Миронівський і Білоцерківський райони. У кожному окрузі - 300-535 тис.

Взято з http://mykyivregion.com.ua/

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама