ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ – ФОРМУЄМО ВСІМ ДВОРОМ!

Назад

  Мабуть, немає жодного жителя Українки, хто б не чув про «Громадський бюджет», який реалізовується в місті вже третій рік, та дає змогу громаді самостійно розподіляти бюджетні кошти, визначаючи пріоритетність завдань. Та цього року він стає ще ближчим до кожного городянина, адже 2017-2018 року буде проходити за новим форматом.

 «Цьогорічний проект стартує  під гаслом «Громадський бюджет крокує у двори». Новий формат розподілу коштів громади є ще більш демократичним і популярним, а головне – передбачає участь у проекті більшої кількості жителів міста,» – відзначила заступник міського голови Оксана Кирилюк.

 Відповідно до Положення про «Фестиваль дворів», місто розподілено на двори, до складу яких  входить один або декілька будинків. Двори, яких зараз у місті сформовано 26, розподіляються  за категоріями – великі (понад 400 квартир у дворі), середні (300-400 квартир у дворі) та малі (до 300 квартир у дворі).  Відповідно до Положення про Громадський бюджет дворів м. Українка на 2017-2018 роки,  дворам пропонується надати фінансування у сумі 200000, 150000 та 100000 грн. відповідно.

 На що витратити виділені кошти, будуть вирішувати самі мешканці, шляхом надання пропозицій та голосування.  Важливо відзначити, що під час прийняття рішення на загальних зборах повинно бути не менше 10 %  представників від квартир двору. Наприклад,  якщо у дворі 500 квартир, то під час голосування на зборах повинні бути присутніми не менше 50 людей, які проживать тут.

  Загальні збори у дворах відбудуться 9 вересня цього року,  під час святкування Фестивалю дворів. Але підготовчу роботу  куратори дворів розпочинають вже зараз: адже спочатку потрібно сформувати пропозиції, визначитися, що саме у кожному конкретному дворі потребує покращення. Ймовірно, що найбільш популярними можуть бути проекти з енергозбереження та благоустрою, проте як «у кожній хаті своя правда», так і у кожному дворі – свої особливості.

Взято з http://ukrainka.org

 

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама