ЗУСТРІЧ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ ЗАДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПИТАНЬ

Назад

 Як техногенне навантаження перетворити в цінний ресурс? Які новітні технології можуть бути задіяні, аби зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище на Обухівщині? – такі та інші питання обговорили учасники круглого столу на тему «Державно-приватне партнерство – запорука сталого розвитку територій», що відбувся минулого тижня у в Українській міській раді.

 Ініціаторами проведення заходу виступили міський голова Павло Козирєв та Міжнародний Фонд «Скорочення ризиків», за участі директора Трипільскої ТЕС Петра Кравця, представників громадських організацій, спеціалістів з екологічного менеджменту та інших.

 Швейцарський Фонд «Скорочення ризиків» працює в Україні відповідно до Рішення підкомітету з питань сталого розвитку Комітету з питань довкілля, сільського господарства, місцевих влад Парламентської Асамблеї Ради Європи. За підтримки Фонду в Україні реалізуються проекти по захисту екологічних прав громадян та впровадження зелених технологій та рішень, спрямованих на підвищення якості життя.

 Мета зустрічі за круглим столом –  напрацювати рішення, які будуть покладені в основу рекомендацій для органів влади щодо екологізації промислових територій та впровадження методології оцінки ризиків на рівні державного управління.

 Ми хочемо показати, що  на прикладі Українки можна розробити методологію, яка буде скорочувати екологічні ризики та приводити регіон до сталого розвитку . І цей пілотний проект може бути пілотним проектом для всієї країни, – відзначив голова міжнародного фонду «Скорочення ризиків» Володимир Костерін.

 Олег Савицький, експерт з питань енергетичної політики, зазначив, що держава є активним учасником євроінтеграційних процесів, та взяла на себе зобов’язання щодо екологізації енергетики, а Паризька угода стала для України шансом для модернізації економіки та нового шляху розвитку. Сам термін «державно-приватне партнерство» – це спроба поєднати інтереси держави, інвесторів та ініціативних груп, аби досягнути як сталого розвитку територій, так і країни в цілому. У ході зустрічі її учасники озвучили механізми соціально-економічної модернізації території та вимоги європейського законодавства до екологізації підприємств.

 Підбиваючи підсумки зустрічі, міський голова Павло Козирєв вніс пропозицію продовжити роботу щодо передачі частини золовідвалу громаді та як мер міста пообіцяв, що готовий виступати партнером із замовлення чи ініціювання апробації технології оцінювання ризиків на нашій території

 

Взято з http://ukrainka.org

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама