Врегулювання популяції безхатніх траврин м. Обухів. Петиція

Назад

Останнім часом в місті Обухів збільшилася кількість безпритульних тварин, особливо собак, також почастішали випадки нападіння собак на людей. Собаки збиваються в зграї і несуть потенційну небезпеку жителям міста — можливі хвороби, фізичне та психологічне травмування, особливо для маленьких дітей. 

В Обухові щорічно проводяться заходи зі стерилізації тварин ( але, судячи з усього, ці заходи є недостатніми та/або неефективними). Стерилізація собак не спричинила скорочення їх популяції та не убезпечує мешканців від їх нападів. Тому, керуючись Статтями 15 (Притулки для тварин), 16 (Регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини), 17 (Умертвіння тварин), 23 (Правила поводження з тваринами, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини), 24 (Вилов та тимчасова ізоляція домашніх тварин) Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” (далі — Закон), вимагаємо: 

методами, що передбачаються Законом, на вулицях Обухова скоротити кількість особливо небезпечних тварин, що створюють загрозу для життя і здоров'я людей; 

здійснити підрахунок безпритульних тварин міста, визначити кількість нестерилізованих тварин; 

провести комплекс заходів з регуляції популяції безпритульних собак та котів, проведення ветеринарної допомоги, відлову і влаштування тварин у притулки, зі стерилізації тощо. 

визначити орган або групу відповідальних осіб із виконання вищезазначених заходів.
Автор: 

Дата початку збору підписів: 

Відповідь дана: 

ВІДПОВІДЬ НА ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ

Розглянувши електронну петицію «Про врегулювання популяції безхатніх тварин м.Обухів» повідомляємо, що у своїй діяльності щодо поводження з тваринами виконавчий комітет Обухівської міської ради керується виключно Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження з тваринами», Програмою з питань благоустрою на території Обухівської міської ради на 2017 рік, Правилами тримання собак, котів і хижих тварин на території Обухівської міської ради території Обухівської міської ради та іншими нормативними актами. 
Слід зазначити, що у 2016 році сесією Обухівської міської ради внесено зміни до структури виконавчого комітету Обухівської міської ради, а саме: передбачено посаду інспектора з благоустрою у відділі з питань благоустрою виконавчого комітету Обухівської міської ради до посадових обов’язків якого належить: 
- організація та ведення системи реєстрації кількості домашніх тварин, які мають власників та безпритульних тварин; 
- здійснення контролю за дотриманням мешканцями міста Правил тримання собак, котів і хижих тварин на території Обухівської міської ради; 
- проведення роботи із залучення інвестиційних та благодійних внесків юридичних та фізичних осіб для впровадження гуманного поводження з тваринами; 
- проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста відповідно до вимог чинного законодавства України: стерилізація, відлов та транспортування тварин до місць стерилізації та притулків, влаштування тварин до притулків; 
- вирішення конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак і котів на території Обухівської міської ради. 
Ведення обліку тварин на території Обухівської міської ради допоможе вирішити ряд проблем, зокрема: пошук загублених тварин та повернення їх власникам; контроль за чисельністю безпритульних тварин; здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог; забезпечення епізоотичного благополуччя, а також вирішення конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак і котів на території Обухівської міської ради. 
Вакансія інспектора заповнена з травня 2016 року. 
Реєстрація тварин здійснюється в міжнародній базі animal-id.info, в якій зареєстровано 161 безпритульна тварина та 34 власницьких. 
На даний час, узгоджується питання співробітництва з Луцьким комунальним підприємством «Ласка», що надасть місту можливість не переривати процес регулярної стерилізації безпритульних тварин та влаштування у притулок тварин, що не можуть бути залишеними в місті через їх агресивну поведінку. 
З метою оптимізації кількості безпритульних тварин виключно гуманними методами, покращення санітарно-екологічної та епізоотичної ситуації в місті, виконавчим комітетом спільно з громадськими організаціями, волонтерами, управлінням ветеринарної медицини в Обухівському районі, виконавцем послуг з управління багатоквартирними будинками регулярно проводяться роботи з регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме: стерилізація безпритульних тварин. 
Щорічно за рахунок коштів міського бюджету здійснюється стерилізація. Так, у 2016 році простерилізовано 123 безпритульних тварини, на загальну суму 73,8 тис.грн. 
Крім того, у 2016 році проведено щеплення від сказу 249 тварин, з них 168 собак та 81 кіт. 
Програмою з питань благоустрою на території Обухівської міської ради на 2017 рік з міського бюджету передбачено кошти, які буде спрямовано на : послуги з проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин – 100 тис.грн., влаштування майданчику для вигулу тварин – 190,0 тис грн., послуги з улаштування майданчику для вигулу тварин – 50,0 тис.грн. 
Крім того, на території міста проводиться роз’яснювальна робота щодо правил поводження з безпритульними тваринами. Зокрема, надаються роз’яснення щодо неприпустимості підгодовування собак на території дитячих ігрових майданчиків та прибудинкових територіях житлових будинків. Також здійснюється інформування громади щодо відповідальності тих людей, хто підгодовує собак, а також за поведінку тварин, якими вони опікуються. 
Згідно ст. 26 Закону України про «Національну поліцію» працівники Національної поліції мають право використовувати зброю для знешкодження тварини, яка загрожує життю і здоров’ю громадян або працівника Національної поліції, тому в разі виникнення випадку агресивного нападу безпритульних тварини на людей, слід звертатись до органів поліції. 
Міський голова, 
О.М. Левченко
 
 

Взято зhttps://e-dem.in.ua 

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама