НАШЕ МАЙБУТНЄ – В ОБ’ЄДНАННІ!

Назад

Ми продовжуємо розпочату розмову про перспективи об’єднання у єдину громаду з центром у місті Українка. Що це дасть для сіл, які погодяться приєднатися, і що це дасть для самого міста? На питання відповідає секретар Української міської ради Катерина Проценко.

– Катерино Василівно, на якому етапі зараз перебуває формування Української територіальної громади?

– Наразі проводиться робота з усіма громадами, які передбачені перспективним планом. Громади двох сіл уже дали згоду на об’єднання – це Верем’я та Щербанівка. Витачів, Халеп’я і Жуківці готуються до громадських обговорень. З депутатами та громадським активом Трипілля теж ведуться зустрічі, де обговорюються перспективи щодо об’єднання з містом.

 – Зараз відбувається процес добровільного об’єднання. Чи можлива зміна процесу з добровільного на примусовий?

– Етап добровільного об’єднання громад продовжуватиметься, допоки не буде прийнято політичне рішення (закон) про якийсь інший шлях створення спроможних громад, – наприклад, адміністративний. Поки що добровільність залишається у пріоритеті, про примусовість не йдеться. Хочеться наголосити, що не примушування, а розуміння того, що об’єднання зусиль – це ефективний шлях до розвитку, має бути стимулом для громад. Громади, які об’єдналися минулого року, вже власними проектами доводять, що зробили це недаремно. Саме цей позитивний досвід має стимулювати інших, а не вказівки згори.

 – Після створення об’єднаної громади чи зміняться умови оподаткування підприємств, які знаходяться на її території? Наприклад, досі податки сплачуються за місцем реєстрації, яке не завжди знаходяться навіть в Україні..

 – Тут дуже важливим є прийняття законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України. А саме, що податок на доходи фізичних осіб, який є бюджетоутворюючим для об’єднаних громад, має зараховуватися до місцевих бюджетів за фактичним місцем роботи працівників, а не за місцем реєстрації підприємства. Ця поправка до закону вже декілька місяців знаходиться у Верховній Раді. Додатковий ресурс, отриманий органом самоврядування новоствореної територіальної громади, розрахований на базі податкових надходжень 2016 року, становитиме 92,60 млн грн, що дасть можливість збільшити власні надходження до бюджету громади більш як в півтора рази! Громада отримає можливість оптимізувати надання освітніх та медичних послуг та розпоряджатися коштами, виділеними на ці цілі у вигляді адресних субсидій. Зростуть можливості громади і в сфері реалізації соціальних та інфраструктурних проектів.

 – Чи допоможе створення нової об’єднаної громади вирішенню проблеми з наданням медичних послуг в місті Українка?

– Так, це питання дійсно є актуальним як для жителів міста Українка, так і для громад тих сіл, які об’єднаються. Згідно з затвердженою Урядом Концепцією реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, повноваження в частині охорони здоров’я передають на базовий рівень. Тобто у разі об’єднання за надання медичних послуг на первинному рівні буде відповідати голова об’єднаної громади, якого обрали люди. І саме він буде вирішувати, як саме організувати надання медичних послуг в громаді. Але це у перспективі, а зараз стоїть завдання – зберегти нашу лікарню! І тому на засіданні міської ради, що відбулося 9 лютого, депутатами міської ради було проініційовано створення робочої групи з напрацювання пропозицій задля максимального збереження кількості відділень Української районної лікарні. На жаль, поки що нас не чують. На засіданні круглого столу, що відбувся у райдержадміністрації 28 лютого, на жодне з наших питань ми відповіді так і не почули. На сесію 9 березня на порядок денний винесено питання щодо схвалення проекту рішення та затвердження плану організаційних заходів в разі об’єднання громад. І одним із пунктів даного плану є ініціювання передачі у комунальну власність Української районної лікарні. Таким чином, у разі об’єднання громад з центром у місті Українка ми матимемо змогу впливати на якість надання медичних послуг у місті Українка.

Наостанок хочу подякувати депутатському корпусу за одностайність при голосуванні рішень, що стосуються майбутньої об’єднаної громади!

 

Взято з http://ukrainka.org

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама