УКРАЇНКА – НА ПЕРШОМУ МІСЦІ У РАЙОНІ ПО ВПРОВАДЖЕННЮ ЗАХОДІВ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Назад

 Лідером по впровадженні заходів з енергозбереження в Обухівському районі є місто Українка! – про це повідомив на минулій сесії районної ради завідуючий сектором  житлово-комунального господарства  Обухівської райдержадміністрації Євген Бойко.

 Підводячи підсумки виконання у районі програми з енергозбереження за 2015-2016 роки,

 він зауважив, що саме в Українці найбільш активно проводяться енергозберігаючі заходи та відповідні роботи, такі, як утеплення фасадів будинків, заміна вікон та багато іншого. Також у місті успішно впроваджується спільний проект Європейського союзу та програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», за умовами якого ОСББ витрачають лише 5% власних коштів на модернізацію власних будинків, 45% виділяє міська рада,  та 50% від загальної суми –  це кошти європейських партнерів.

 – Аби така ситуація щодо заходів по енергозбереженню, як в Українці, була всюди  районі, це був би дійсно вагомий результат! – зазначив Євген Бойко.

 Дійсно, Українка стала тим пілотним проектом, що пока­зав, як спільними силами можна будувати безпечне та комфорт­не місто, а об’єднання співвласників багатоквартирних будинків уже мають успішний досвід участі у проектах ПРООН.

 У 2015 році було під­писано 5 грантових угод, за­гальною вартістю близько 2 млн 200 тис. грн. Це переважно були проекти з заміни вікон та дверей у місцях загального користуван­ня та теплоізоляції. У 2016 році було підписано вже 9 грантових угод загальною вартістю 5 млн грн, і серед учасників – 5 ново­створених ОСББ. Також  проект «Безпечне місто» став од­ним із переможців компоненту «Смарт сіті» конкурсу ЄС/ПРООН. Тож до діючих у місті 8 камер відео спостереження  додатково буде встанов­лено ще 20.

 Що стосується решти району,  то енергозаходи впроваджуються переважно у закладах освіти та культури. Загалом програмою було передбачено фінансування у розмірі майже 7 мільйонів гривень. В 2015 році було витрачено близько 4 млн 200 тис гривень – переважно це інвестиційні кошти з районного бюджету. В період підготовки освітніх закладів до нового навчального року було здійснено ряд заходів по заміні електролічильників  на загальну суму близько 1 мільйона 200 тисяч гривень. Також у цю суму входять роботи по заміні вікон на енергозберігаючі.

 Враховуючи те, що в частині споживання енергетичних ресурсів у районі домінуюче місце займає природний газ, основним напрямком роботи у сфері енергозбереження є залучення до плавно-енергетичного балансу району енергії, виробленої з альтернативних видів палива. На альтернативне паливо вже переведено котельні у Старих Безрадичах;  Обухівська центральна районна лікарня повністю переведена на котельню, що використовує дрова.

 Завідуючий сектором  житлово-комунального господарства висловив сподівання, що спільні зусилля органів місцевого самоврядування та виконавчої влади разом з суб’єктами господарювання, спрямовані на  впровадження енергозберігаючих заходів, дозволять зменшити витрати енергоресурсів. Що, у свою чергу, дозволить зекономити кошти на утримання установ та закладів бюджетної сфери.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама