“ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ-2017” : ЯК ЦЕ БУДЕ?

Назад

Проект «Громадський бюджет», який дав змогу мешканцям міста взяти участь у розподілі коштів міського бюджету, на­правлених на розвиток міста, уже підтвердив свою доцільність. Починаючи з 2015 року було проведено значні ремонтні роботи у школах та дитсадках міста, спортивних та культурних об’єктах, а саме – заміна вікон на металопластикові, ремонт спортивної зали, а також заміна даху у ЗОШ №2; ремонт харчоблоку в ЗОШ №1; капітальний ремонт овочесховища в садочку «Хоровод». Наразі відбувається реалізація ремонту Спорткомплексу «Енергетик», виконуються проектні роботи по впровадженню ремонтних робіт і глядацької зали ПК «Енергетик», разом із заміною крісел.

Також одним із головних завдань громадського бюджету є залучи­ти людей і спрямувати їхню активність у конструктивне русло. І цього року він стає ще ближчим до кожного городянина, адже проект 2017-2018 року буде проходити за новим форматом.  «Новий формат розподілу коштів громади є ще більш демократичним і популярним, а головне – передбачає участь у проекті більшої кількості жителів міста. Таким чином, громадські кошти будуть розподілятися по дворах, розподілених на великі, середні і малі, їм надаватиметься відповідна сума коштів на той чи інший проект», – каже заступник міського голови, Оксана Кирилюк. А стартує таке нововведення вже у кінці березня.

Нагадаємо, Відповідно до Положення про «Фестиваль дворів», місто розподілено на двори, до складу яких  входить один або декілька будинків. Усі двори, яких зараз у місті сформовано 26, розподіляються  за категоріями – великі (понад 400 квартир у дворі), середні (300-400 квартир у дворі) та малі (до 300 квартир у дворі).  Відповідно до Положення про Громадський бюджет дворів м. Українка на 2017-2018 роки,  дворам пропонується надати фінансування у сумі 200000, 150000 та 100000 грн. відповідно. Бюджет проекту «Громадський бюджет м. Українка та с. Плюти» на 2017 рік складає  1 500 тис.  грн. Фінансування проекту буде здійснено за рахунок коштів Фонду розвитку міського бюджету (про це повідомлялося у попередньому випуску газети). Також нагадаємо, що кошти, виділені на реалізацію проекту «Громадський бюджет», мешканці дворів будуть розподіляти самостійно, шляхом надання пропозицій та голосування.  Важливо відзначити, що під час прийняття рішення на загальних зборах повинно бути не менше 10 %  представників від квартир двору. Наприклад,  якщо у дворі 500 квартир, то під час голосування на зборах повинні бути присутніми не менше 50 людей, які проживають тут. Загальні збори у дворах відбудуться 9 вересня, в рамках святкування Фестивалю дворів.

Як подаються пропозиції? Для початку потрібно сформувати пропозиції, визначитися, що саме у кожному конкретному дворі потребує покращення. Ймовірно, що найбільш популярними можуть бути проекти з енергозбереження та благоустрою територій. Потім ці проекти надаються до міської ради на розгляд експертної комісії, яка визначить, чи відповідає даний проект вимогам чинного Законодавства. «У разі, якщо цей висновок позитивний, заявник приходить на загальні збори, які відбудуться 9 вересня у його дворі, і бере участь у голосуванні», – зазначила Оксана Кирилюк. Що ж, стартуємо разом, і нехай усім пощастить втілити власні мрії.

 

Взято з http://ukrainka.org

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама