У ГОСПІТАЛЬНІЙ РАДІ УКРАЇНКИ ЗНОВУ НЕМАЄ!

Назад

Лікарня в Українці знову в опинилася в центрі обговорення – питання про надання медичних послуг розглядалося на засіданні 22 сесії міської ради. Неприємно, що запрошення від міста вкотре знову проігнорували: попри свою обіцянку, виконуючого обов’язки начальника департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олександра Глушаниці на сесії знову не дочекалися….

Нагадаємо, що Обухівську центральну районну лікарню до складу якої входить і Українська районна лікарня, департамент охорони здоров’я включив до Васильківського госпітального округу. Міська влада неодноразово зверталася з листами до департаменту охорони здоров’я, щоб отримати детальну інформацію, як відбувається процес створення госпітальних округів, але відповіді не отримали. На минулій сесії було прийняте рішення про створення робочої групи, яка б напрацювала бачення, якими будуть наші лікарні у складі госпітального округу. Заступник міського голови Оксана Кирилюк інформувала, що вже з’явилася постанова Кабміну про формування госпітального округу. У цьому документі зазначено, як формується Госпітальна рада: з представників територіальних громад, які входять до складу госпітального округу. Від кожної громади має бути по два представники, але наш випадок унікальний, адже Обухівська районна лікарня знаходиться на території двох громад – Обухівської та міста Українка. Подання кандидатур до складу Госпітальної ради приймається на районній сесії. Українська міська рада прийняла рішення звернутися до Обухівської районної ради, щоб представника від міста, а саме – міського голову Українки Павла Козирєва, включили до складу Госпітальної ради, аби представляти інтереси нашої громади.

«Ми маємо унікальну ситуацію, коли районна лікарня розділена на 2 частини – одна частина й поліклініка обслуговує одне місто, друга – інше, – зауважив міський голова Павло Козирєв. – Тож представництво нашої громади обов’язково має брати участь у роботі Госпітальної ради, яка буде вирішувати питання наповнення госпітального округу». Маючи сумний досвід, коли представників від міста «забули» запросити на засідання робочої групи з вирішення проблемних питань з реформування охорони здоров’я до області, міська влада вирішила проявити ініціативу – представники від міста відвідали засідання цієї робочої групи, що відбулося 10 березня, без запрошення, якого знову не дочекалися. Та й інформацію про цю зустріч знайшли випадково у мережі Інтернет…

Засідання відбувалося за участю голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталії Бігарі та в.о. директора департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олександра Глушаниці. На порядку денному – вкотре обговорювали створення госпітальних округів на Київщині. «На сьогоднішній день Міністерством сформовано чотири госпітальні округи. Перед тим, щоб зрозуміти чому їх чотири, ми маємо зрозуміти, що являє собою госпітальний округ. Госпітальний округ – це така медична система, де мають надати допомогу, починаючи від первинної ланки і закінчуючи найважчими оперативними втручаннями. В цьому окрузі має бути абсолютно все», – відзначила голова комісії з питань охорони здоров’я Наталія Бігарі.

 Та враження від зустрічі – знову невтішні. Відповіді на питання, що турбують громаду міста, секретар міської ради Катерина Проценко та заступник міського голови Оксана Кирилюк знову не отримали. Натомість отримали нову порцію «інформації до роздумів»: виявляється, вкотре – без узгодження з громадами, квоту учасників майбутньої Госпітальної ради знову зменшили! Тепер від Обухівського району буде лише один представник. А Українка – знову «за бортом»! І про це місто навіть не поставили до відома… Поки що лишається чекати відповіді на офіційні листи до райдержадміністрації та Київської обласної державної адміністрації і сподіватися що нас – нарешті(!) – почують. І відстоювати свої позиції. Адже відступати нікуди – наразі вирішуються питання, що стосуються кожного жителя міста та нової об’єднаної громади, яка формується.

взято з  http://ukrainka.org

 

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама