ПОЕЗІЯ ЛІНИ КОСТЕНКО – ПРИКЛАД ШЛЯХЕТНОГО СЛУЖІННЯ НАРОДУ

Назад

 19 березня 2017 року видатній українській письменниці, генію сучасної поезії, щирій і безкомпромісній Ліні Василівні Костенко виповнюється 87 років.

 А 16 березня у міській  ЗОШ № 2 м. Українка відбувся літературно-музичний захід для старшокласників, присвячений життю і творчості Ліни Василівни. Підготувала його й провела учитель української мови і літератури, класний керівник 11 класу Токовенко Лариса Валентинівна разом зі своїми вихованцями.

 У теплому, майже родинному колі, зібралися старшокласники, вчителі, батьки. Лариса Валентинівна задала тон розмові. Говорили про те, що творчість Ліни Костенко – це поезія про святість людської душі, про ідеали добра, краси, про нездоланність правди і необхідність боротьби за неї. Ведучі  нагадали присутнім життєвий шлях поетеси, про те, що незважаючи на високі відзнаки (Державна премія ім. Т. Г. Шевченка, Міжнародна літературно-мистецька премія ім. Олени Теліги, Почесна відзнака Президента України і орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, премія Франческо Петрарки, медаль Святого Володимира), вона залишилася людиною скромною, не публічною, за неї промовляють її неповторні твори.

 Було багато поезії: «Мій перший вірш написаний в окопі», «Доля», «Страшні слова, коли вони мовчать»  та інші, а також учні поставили фрагмент із поеми «Маруся Чурай», і у виконанні Ольги Богомолець на слова Ліни Костенко звучали пісні «Старенька іде по тій дорозі» та «Осінній день».

 Атмосфера була невимушеною, теплою і щирою, тому що учасники заходу подарували гостям велику поезію надії, мудрості – поезію Ліни Костенко, творчість якої – приклад шляхетного служіння народу.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама