В Інтернеті з'явилася нова афера за допомогою OLX

Назад

Шахраї придумали нову аферу для довірливих громадян, використовуючи сайти для продажу і купівлі товарів в Інтернеті. Якщо ви продаєте телевізор, комп'ютер, велосипед або ще щось, а покупець викликав для вас таксі - майже напевно вас хочуть обдурити

Про це повідомляє сайт "from-ua.com".

На прийом аферистів може потрапити людина, яка продає велику побутову техніку, зокрема комп'ютер або телевізор, запчастини, велосипед і так далі, наприклад, на сайті оголошень OLX.

Шахрай вишукує оголошення, які розміщені досить давно, або з позначкою "терміново".

Таким чином, зловмисник розуміє, що продавцеві дуже потрібні гроші.

Шахрай дзвонить продавцеві по номеру в оголошенні, говорить, що хоче придбати, наприклад телевізор. При цьому він говорить, що не може поїхати з роботи, тому викличе продавцеві таксі і вони зустрінуться у визначеному місці.

Довірливий продавець бере телевізор, сідає в таксі, яке для нього викликав шахрай і їде в обумовлене місце (зазвичай, людне). Там зідзвонюється з "покупцем". Той розповідає йому легенду про те, що він в офісі один, не може піти з роботи, і продавцеві треба неодмінно вийти з автомобіля і забрати гроші в цьому самому офісі.

Гуляти за людним місцем з телевізором в руках зазвичай нікому не хочеться, тому продавець залишає його в таксі і йде отримувати свої гроші. В цей час шахрай вже дзвонить таксистові, говорить, що телевізор треба відвезти за іншою адресою, де таксист отримає свою оплату.

Таксист від'їжджає, разом з ним телевізор, шахрай перестає виходити на зв'язок, а продавець зрештою залишається без грошей і свого майна. Тут запит, звичайно, з таксиста, адже саме з ним відбувався контакт. Ось тільки таксист і сам не здогадувався про те, що замішаний в афері. Слідують довгі з'ясування, які ні до чого не призводять. Шахрай при цьому залишається невпізнанним щасливим володарем чужого телевізора.

Будьте обережні, здійснюючи угоди з незнайомими людьми.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама