Олександр Левченко: «Для нас освіта і медицина – це основа основ»

Назад

 Минулий рік був по-справжньому щедрим на нові законопроекти та постанови, тож нині у центрі уваги малих міст та міст обласного значення – питання децентралізації влади, реформування медичної та освітньої сфер. Одні скептично ставляться до реформ, інші ж – налаштовані на позитив, але, як кажуть, у спорі народжується істина. 
   Місто Обухів ось уже сьомий рік поспіль має статус міста обласного значення, і, можна сміливо сказати, центром об’єднаної територіальної громади, до складу якої входять ще два населені пункти: с. Ленди та с. Таценки. Як живеться місту обласного значення і яку «істину» винесли у ході активного запровадження реформ наші сусіди, дізнавалися від його голови, Олександра Левченка із перших вуст.  
-    Олександре Миколайовичу, як ви вважаєте, чи потрібна медична реформа нашій країні?  
-    На сьогодні дійсно медична галузь потребує реформи, і те, що нам залишилось «у спадок» із минулих часів, – лишилось лише на папері. 
Я маю на увазі безкоштовне медичне обслуговування, безкоштовні ліки і так далі. Зараз ми маємо застарілі приміщення лікарень, обладнання, які потрібно оновлювати. І, на жаль, тієї субвенції, яку виділяє держава, вистачає тільки на заробітну платню медичному персоналу.  
-    Яким чином на сьогодні здійснюється надання послуг жителям міста (зокрема це питання стосується і первинної медико-санітарної допомоги)? 
-    У місті створено один із перших в Україні Центр надання адміністративних послуг, ми розпочали надавати послуги і витяги з Державного земельного кадастру, одні із перших у Київській області отримали право на надання дозволів із архітектурно-будівельного контролю. На сьогодні у нас є  управління соціального захисту, служба реєстрації фізичних осіб і т.д. - над такими послугами ми працювали і працюємо нині. Саме тому після успішних кроків запровадження реформ виникла думка, що не вистачає таких послуг і у сфері медицини в місті. На сесії у листопаді ми прийняли рішення про створення медичного закладу - Центру первинної медико-санітарної допомоги, який вже розпочав надавати послуги з 1 січня цього року. Сьогодні ми маємо дитячу поліклініку, яку орендуємо у приміщенні лікарні, амбулаторію та дитячу поліклініку по вул. Київській, 164.
-    Скільки коштів виділено із міського бюджету на  розвиток закладів охорони здоров’я району і які види ремонтних робіт в закладах охорони здоров’я вже виконано? 
-    Обухівська міськрада щороку передавала транзитом субвенцію із державного бюджету на районну лікарню, і, крім того, ми виділяли кошти спільно із районною радою, сплановані на різні види ремонтних робіт. Минулого року було перераховано більше півтора мільйони гривень на районну лікарню: 1 млн. 300 грн. пішло на капітальний  ремонт у терапевтичному відділенні; 100 тис. грн. –  для встановлення приладів обліку газу в стоматологічній  поліклініці; решта - 200 тис. грн. передбачалися на харчування у лікарні. 
Окрім того, ми маємо дружні відносини із представниками міста Радебойль (Німеччина), і разом з ними напрацьовуємо різні варіанти задля покращення умов надання медичних послуг. Так, нещодавно було завезено 27 сучасних ліжок, якими забезпечили реанімаційне відділення, нам передали і нові медичні препарати, а минулого року привезли апарат для рентгену – ми передали його районній раді для потреб лікарні. 
-    Які шляхи до покращення надалі передбачаються у первинній медико-санітарній ланці? 
-    Ми вважаємо, що ця ланка є основною в місті, тому на її розвиток передбачили 8,6 млн. грн. субвенції із державного бюджету та 7,6 млн. грн. додаткових надходжень із міського бюджету.  На ці кошти ми провели тендер і відкрили відділення невідкладної допомоги – всі жителі міста, як я вже говорив, з 1 січня користуються послугами,  і навіть частина сіл також отримують цю допомогу. Закупили 4 нових авто, які будуть надавати невідкладні послуги. Оновлюємо обладнання, нещодавно придбали 6 холодильників, приводимо до належного стану 11 кабінетів. У нас є мета відкрити ще 2 амбулаторії - одну по вул. Каштановій, 23 – вона буде обслуговувати мікрорайон, що поблизу лікарні та амбулаторія  по вул. Київській, 148. 
-    Чи надходили до вас пропозиції направити представника від міської ради до госпітальної ради Васильківського госпітального округу? 
-    Ні, такі пропозиції до нас поки що не надходили. Ми знаємо, що згідно з медичною реформою, повинна саме ця рада вирішувати, де і які послуги будуть надаватися. І  я вважаю, що нічого немає страшного в тому, щоб їздити у спеціалізовані медичні заклади, розташовані на певній відстані. Адже люди звикли їздити, скажімо, в Київ, в Інститут Серця, наприклад, де сучасне обладнання і хороші спеціалісти. Чому б такий заклад не створити, чи то в Обухові, чи навіть в Українці? Ми повинні спільно з усіма громадами разом виділити кошти і ми готові це робити, задля того, аби закупити сучасне обладнання для лікарень. Наша позиція така – ми повністю готові підтримувати госпітальний округ на нашій території і готові вкладати туди кошти, бо це необхідно для нашої громади.
-    Нині однією із важливих тем є і об’єднання громад. Скажіть, будь ласка, чи цікава ця тема для міста Обухів? 
-    Хочу зауважити, що Обухів – місто обласного значення, яке має свій, збалансований бюджет, і ми самі розпоряджаємось власними надходженнями. Об’єднання зараз потрібне більше місту Українка і селам, які навколо нього, задля того, аби мати подібні можливості і перспективи. Ми збирали громади на обговорення, і зазначили – хто хоче – будемо об’єднуватися, хто не хоче – ми не змушуємо, ми не претендуємо ні на чию цілісність. Якщо ж говорити загалом про ОТГ – то Обухів має цей статус вже давно, бо з нашим містом об’єднані громади с. Таценки та с. Ленди. У нас є потужний промисловий вузол, є підприємництво, єдиний податок – це чи не найголовніші аргументи. 
-    Наразі тривають розмови і навколо освітньої реформи. Чи торкнулась вона Обухівських закладів освіти? 
-   Торкнулась тільки тим чином, що ми на сьогоднішній день маємо більше коштів у бюджеті на освітню сферу. Ми фінансуємо всі свої заклади освіти. Так, з 1 січня розпочали ремонт мереж у ЗНЗ №5, ремонт гардеробу у ЗНЗ №3, нині проводиться ремонт басейну у ДНЗ «Зірочка», утеплення фасаду та заміна вікон у ЗНЗ №4. Ми намагаємось утримувати всі наші освітні заклади у гарному стані, бо вважаємо, що саме освіта і медицина – це основа основ. 
   Ось так, як говорять у народі, можна «жити і не тужити» із власним бюджетом, утримувати його та розпоряджатися ним на рівні громади, у такий спосіб, щоб він повністю йшов на її користь і розвиток. 
   Місто Українка має чудову можливість уже зараз починати робити успішні кроки у реформуванні найважливіших сфер життєдіяльності. Об’єднатися разом – значить творити свою історію, на своїй території і щодня реалізовувати все нові і нові проекти.

 

Взято з http://obukhiv.kiev.ua 

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама