Водоканали країни заявляють про неминучу екологічну катастрофу

Назад

Представники водоканалів України обурені рішенням Кабміну про відмову від Правил приймання стічних вод підприємств, що неминуче призведе до екологічної катастрофи

Як передає кореспондент "Моя Київщина", відбувся круглий стіл на тему "Безконтрольний скид стоків підприємств у міську каналізацію – загроза виникнення екологічної катастрофи".

Учасниками заходу були представники водоканалів України, співробітники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, органів місцевої влади та профільних асоціацій.

Причиною різкого занепокоєння екологів, громадських організацій та представників владних структур стала постанова Кабінету міністрів про відмову від контролю за стоками підприємств, що йдуть у міську каналізацію. В свою чергу це є прямою загрозою виникнення екологічної катастрофи непередбачених масштабів.

Кабінет міністрів має намір відмінити єдиний нормативно-правовий акт, який на національному рівні визначає процедури контролю за стоками підприємств, а також передбачає заходи впливу на порушників.

Безконтрольний скид відходів промислових підприємств у каналізаційну мережу призводить до перевантаження системи, що постійно викликає аварії. Зокрема у місті Києві їх щодня відбувається близько 30, що є однією з причин постійних проблем з водопостачанням.

Прогнозується, що без контролю з боку держави підприємства почнуть скидати стоки без первинної очистки, що остаточно зруйнує Бортницьку станцію аерації, яка є єдиним фільтром стічних вод Києва та деяких міст області.  Від цього постраждає близько 70% населення України, адже міста, що розташовані нижче Києва, використовують воду Дніпра як джерело питного водопостачання.

Учасники круглого столу звернулися з відкритим листом до керівництва держави з вимогою відмовою ганебного рішення КМУ про відмову в Україні від Правил приймання стічних вод підприємств, доки це не призвело до екологічної катастрофи.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама