У ніч з 25 на 26 березня Україна переведе годинники на годину вперед

Назад

Традиційно в останню неділю березня, яка цього року припадає на 26 число, Україна перейде на літній час. Це станеться о третій ранку, коли стрілки переведуть уперед. Тобто замість третьої години стане четверта. А це означає, що поспати можна буде менше, бо доведеться вставати на годину раніше. 

У 2011 році була спроба скасувати перехід на літній-зимовий час, але потім це рішення скасували через нарікання жителів Західної України (мовляв, уранці, коли треба йти на роботу, в школу чи дитсадок, там ще дуже темно надворі), а також через проведення в Україні футбольного Євро-2012.

Щоб "перелаштуватись" без шкоди для організму варто приділити особливу увагу можливості виспатись.

Найбільше уваги слід приділити режиму сну, — наголосив головний лікар Центру здоровя Отто Стойка. Особливо це стосується тих, хто працює в певному часовому режимі, адже вставати доведеться на годину раніше.
 

"Підготовку варто розпочати не в переддень переходу на літній час, а краще за тиждень до цього. Тобто, вже від сьогодні можна почати. Для цього варто умовно для себе "переставити" годинник. Тобто, о 21 годині мати на увазі, що скоро це вже буде 22 година,"

— пояснив експерт.

Основні поради від лікаря:

– лягати спати щодня на 15 хвилин раніше за попередній день;

– приділити увагу моменту засинанння: провітрити приміщення перед сном, забезпечити тишу і темноту, вимкнути мобільний та інші відволікаючі пристрої;

– дотримуватись температурного режиму, не більше 18-20 градусів за Цельсієм;

– не стимулювати організм перед сном: виключити з вечірнього раціону міцний чай, каву, алкоголь;

– щільно вечеряти не пізніше, ніж за 2-3 години перед сном.

За словами лікаря, найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, що мають проблеми з кров'яним тиском та захворювання серця – їм треба бути особливо уважними.

Втім, порада приділяти нічному відпочинку не менше 7-8 годин актуальна для всіх.

Взято з http://i-visti.com 

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама