МИ – УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ: ЧЕРЕЗ ВІКИ У XXI СТОЛІТТЯ»

Назад

Надзвичайно складно і жертовно, і все ж безупинно, український народ боровся заради великої, омріяної у віках мети - створення незалежної, суверенної, соборної України. Тривалий процес державотворення приносив у життя нашого народу героїку звитяжних перемог, і тоді на окремих територіях піднімалися могутні розвинені державні утворення, але і століття народних страждань і болі - теж наша історія. Випалюючи вогнем і знищуючи мечем український народ та його самобутність, наші вороги з глибоких віків і в сьогоденні XXI століття намагалися позбавити нас права творити власну державу, розпоряджатися своєю долею на Богом даній рідній землі.

23–25 березня 2017 року спільними зусиллями Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради було проведено Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію «Державотворчі процеси в Україні: через віки у XXI століття» (далі – Конференція).

Конференція – важлива складова краєзнавчо-дослідницької діяльності позашкільних навчальних закладів. Головним завданням конференції є здобуття її учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворення на землях сучасної України та, у той же час, формування юними українцями аргументів-відповідей опонентам Української державності на сучасному етапі її розвитку.

У Конференції взяли участь 19 областей. Делегацію від Київської області представляло три позашкільні заклади КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва», Васильківський міський Центр дитячої та юнацької творчості та Обухівський районний центр творчості дітей та юнацтва.

Ткаченко Ярослав, юний краєзнавець – трипільчанин, вихованець гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник – Буренко Катерина Іванівна) Обухівського районного центру творчості дітей та юнацтва у секції «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок формування основ державності» виступив з доповіддю на тему : «Отаман наш Зелений – Терпило – України і гордість і сила». Під час виступу він розповів, що славне село Треполь (нині – Трипілля) було одним з найбільших міст Подніпров’я, що мало велике оборонне значення. Особливо яскраво в історію Трипілля ввійшов період 1917 -1920 років, коли село стало центром повстанського руху за незалежну державу, який очолив Данило Терпило (Зелений) – військовий і громадський діяч, командир 1-ої Дніпровської повстанської дивізії часів громадянської війни. На той час він уже стояв на позиціях сучасних європейських цінностей. Ярослав ознайомив присутніх з біографією видатного земляка, розповів про його ратні подвиги та значення його для історії українського народу початку ХХ століття.

Програма проведення була насичена та цікава. Діти мали можливість не лише виступити на секційних засіданнях. Вони взяли участь у пішохідній оглядовій екскурсії у Черкасах, відвідали єдиний у Європі храм військових мистецтв «Лотос», пройшлися шляхами Черкащини (с. Мошни), де відвідали Преображенську церкву, одну з архітектурних чудес України, побували у краєзнавчому та музеї побуту села Мошни. Важливим пунктом конференції стало відвідування могили Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі, а також музею видатного Кобзаря.

Подібні заходи дають можливість юним краєзнавцям через локальні, регіональні, всеукраїнські та міжнародні події, що відбувалися на наших землях у різні часи, сформувати свої знання та зробити відповідні висновки для пошуку шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української держави, піднесення її авторитету та духовної складової державотворення.

 20170324 135308

20170324 172244 gfdgd3242dfwf2d

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама