КРАСИВИЙ БУДИНОК І ЕКОНОМІЯ ЕНЕРГІЇ – НОВА ПРОГРАМА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В УКРАЇНЦІ!

Назад

Без сумніву, всім хочеться жити в красивому, чистому і комфортному будинку, де тепло і затишно, і разом з тим – не чекати з острахом наступні квитанції за тепло і світло…  Проте, нажаль, реалії часто інші: більше половини будинків у місті – старі, і вони значно програють новим будинкам в енергоефективності. Який вихід? Підвищувати енергоефективність, а за рахунок цього – зменшувати витрати за енергію! Саме для цього і створена в Українці програма «Реалізація енергоефективних заходів у житлових будинках Української міської ради  на 2017-2020 роки», що була затверджена на минулій сесії.

Що ж потрібно, аби будинок став більш енергоефективним? Тут допоможуть такі заходи, як утеплення фасадів, підвищення теплоефективності зовнішніх стін, теплоізоляція та капітальний ремонт дахів, заміна вікон на енергозберігаючі у місцях загального користування.  Допоможуть заощадити ресурси і  модернізація внутрішньобудинкових інженерних мереж, встановлення індивідуального теплового пункту у будинку, заміна освітлювальних приладів на енергоефективні та встановлення датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування. Саме такі заходи і передбачає Програма, що має на меті  підвищення  енергоефективності, а за рахунок цього –  скорочення енергетичних витрат у житловому господарстві, зменшення об’ємів використання енергії. Окрім того, будинок стає не лише теплішим, а й красивішим, та виглядає, як новий.

«Для цього  міська рада пропонує надати кошти.  Але щоб потрапити до списку учасників Проекту, необхідно, щоб наданий від будинку проект підпадав під поняття «збільшення енергоефективності», і, окрім того, важливою  є готовність жителів будинку до участі в проекті.  Спільну заявку, висунуту мешканцями будинку, мають підписати не менше 75% власників квартир. Наступна умова – готовність жителів до співфінансування, що складає близько 30% від загальної суми вартості робіт», – пояснює енергоменеджер  Української міської ради Ольга Левшунова.

Якщо всі умови підходять, і спеціальна конкурсна комісія заявку підтримає,  між виконавчим комітетом  Української міської ради, виконавцем робіт та головою громадської організації чи головою ініціативної групи від мешканців будинку буде підписано договір. Також окремі окремі угоди складаються і з кожним мешканцем будинку.  У ході фінансування та реалізації програми виконавчий комітет Української міської ради разом із громадою обов’язково перевірятиме його реалізацію і використання коштів.

Вартість енергії постійно зростає, і  впровадження енергозберігаючих заходів нині на вершині актуальності.  Участь у такому проекті могла б суттєво допомогти підвищити рівень комфорту для мешканців і знизити витрати на енергію; тож не варто втрачати такий шанс!

За більш детальною інформацією звертайтеся до спеціаліста з енергоменеджменту  Ольги Левшунової  за телефоном 7-54-41, або завітайте до кабінету № 40 у приміщенні Української міської ради.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама