«ВІДНИНІ В НАС ОДНА ДЕРЖАВА, ОДИН НАРОД І ОДНА СЛАВА»

Назад

   22 січня наша Україна відзначає День Соборності. Це свято приурочено до Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який було проголошено саме 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві під переспів дзвонів Святої Софії за присутності десятків тисяч киян. 1917-1920 роки – один з героїчних періодів в історії українського народу. Указом Президента України 2017 рік проголошено роком Української революції 1917-1921 років. Чимало подій тих часів донині залишаються маловідомими широкому загалу і тому потребують вивчення й популяризації. З цією метою Обухівська районна бібліотека для дорослих в приміщенні Великодмитровицької сільської школи провела урок історичної пам’яті «Віднині в нас одна держава, один народ і одна слава». До заходу долучилися учні та викладачі Козинської дитячої школи мистецтв на чолі з директором Н.Д.Назарчук. Завідуюча бібліотекою для дорослих Л.І.Храпач нагадала присутнім історію виникнення Дня Соборності України, його значення та історичну роль для майбутніх поколінь України. Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це суспільна і моральна потреба берегти світлу пам’ять численних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності. Ведуча заходу наголосила про необхідність пам’ятати подвиг героїв, які під час Революції Гідності боролися за незалежну та соборну Україну та героїв АТО, які сьогодні захищають нашу соборність. Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

   Надзвичайно проникливо прозвучали патріотичні вірші у виконанні учнів Великодмитровицької школи: Максима Косенко, Лізи Беззубенко, Олександри Волощенко, Олександри Голоти, Вадима Голоти, Галини Поремської. Велику насолоду отримали слухачі святкового заходу від виступу вокального ансамблю «Дзвіночки» (керівник Б.М.Бойко) та ансамблю викладачів Козинської дитячої школи мистецтв «Козиночка». У їх виконанні прозвучали пісні: «Молитва», «За тобою», «Така її доля», «Якби я мала крила орлині» та ін. Провідний методист Є.В. Шабала зробила огляд книжкової виставки, яку підготувала бібліотекар Великодмитровицької сільської бібліотеки та ознайомила із цікавими виданнями з цієї теми, які є в фондах Обухівської районної бібліотеки.

   Ідею соборності заповідали нам кращі сини й доньки рідної землі. Тож на завершення заходу голова Великодмитровицької сільської ради С.П.Божко підкреслила важливість підписання історичного документу для нашого народу, та виразила впевненість, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

   Об’єднання відбулося. Воно зробило українців сильнішими, міцнішими, воно збагатило дві частини народу набутим досвідом у плані політичного і економічного розвитку, а також розвитку культури мови, традицій, дійсно згуртувало нас в одну націю, яка виборола у серпні 1991 року свою незалежну державу. І ми віримо, Ми переконані, минають роки, сторіччя, відходять у небуття покоління людей, змінюються звичаї, вірування, погляди, а великі мистецькі надбання залишаються, надовго переживають своїх творців, по-новому розмовляють з кожним новим поколінням. Указом Президента України 2017 рік проголошено роком Української революції 1917-1921 років. Цим указом одним із пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017-2021 роки визначено вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917-1921 років. Тож, у нашій бібліотеці розгорнута постійно діюча книжкова виставка «Українська революція: історія і сучасність», з якою з великою цікавістю знайомляться користувачі, також діє книжкова виставка «На шляху до Соборності України».

20170125 124036 20170125 124804

20170125 122055 20170125 121527

20170125 125951 20170125 130421

взято з http://obukhovrda.gov.ua/

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама