Петиціі. Траває збір підписів про заброну надмірного обрізування крон дерев в Обухові

Назад

Звертаємося до Міського голови Обухова та Обухівської міської ради щодо надмірного обрізування крон дерев, яке відбувається на території міста Обухова, зокрема вздовж вулиці Київської, біля РКЦД та ставків. Обрізування дерев здійснюється шляхом майже повного знищення крон дерев, після чого залишаються тільки стовбури та початок гілок першого порядку. 
Таке обрізування суперечить чинним «Правилам утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (наказ №105 Мінрегіонбуду) зокрема п. 9.1.11.3, в яких сказано, що «Омолоджувальне обрізання виконують лише в дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Омолоджують дерева навесні, поступово протягом двох-трьох років». 
Згідно з постановою № 559 КМУ «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст», дерево із втратою гілок крони більше ніж наполовину вважається пошкодженим до ступеня припинення росту. А ми бачимо, що в Обухові проводиться повне знищення крон дерев. 
Таким чином, обрізання дерев у місті проходить з порушеннями чинного законодавства, які передбачають адміністративну (ст. 153 КУАП) і кримінальну відповідальність (ст. 270-1 ККУ). 
Як свідчать дослідження науковців в Україні та Білорусії, повне обрізання крони є дуже травматичним для дерев і після цього дерева можуть прожити не більше 5-10 років. Обрізані дерева в Обухові переважно не були суховерхі і могли рости ще 30-40 років, поглинати шкідливі вихлопи та дарувати тінь. 
Крім того, масове знищення крон дерев в місті призведе до зменшення вироблення кисню деревами та погіршення стану довкілля в місті, яке межує з масштабною промисловою зоною, до зникнення тінистих зон, де можна ховатися від сонця влітку. 
Зважаючи на те, що замовником обрізування дерев в місті є Виконавчий комітет Обухівської міської ради звертаємося до Вас з вимогою : 
1. Негайно заборонити надмірне обрізування крон дерев в місті та проводити часткове обрізування дерев зі збереженням крони дерев, гілок другого та третього порядку, відповідно до чинного законодавства. 
2. Звернутися до Державної екологічної інспекції з проханням провести перевірку виконаних робіт з обрізання дерев на предмет відповідності зробленого обрізання дерев вимогам чинного законодавства. У разі виявлення правопорушень у рамках своїх повноважень вжити заходів для притягнення правопорушників до відповідальності та компенсації збитків завданих громаді Обухова.
Автор: 

Дата початку збору підписів: 

До кінця збору підписів залишилось: 

Станом на 31 березня петицію підписали 27 осіб з 100 необхідних

Взято з https://e-dem.in.ua/obukhiv/Petition/View/12

 

Коментарі
Root (09.04.2017 [17:09:09]) Цитувати
Нажаль міська рада вважає що катастрофи немає.
Запам'ятати

Додати
Реклама