Голова сільради під Києвом виділив учасникам АТО 22 га землі, проданої 10 років тому

Назад

Як повідомляє видання "Моя Київщина"30 квітня, у селі Ходосівка відбулися слухання між сільським керівництвом та воїнами АТО, котрі вже протягом тривалого часу намагаються домогтися правди від влади.

Військові створили власне громадське об’єднання "Ходосівка АТО", яке налічує 20 осіб. Підтримати їх приїхали представники об’єднання "Боярка АТО" та волонтери. Найболючішим питанням для них стала проблема з отриманням земельних ділянок.

Рік тому їм виділили землю загальною площею22 га, але виявилося, що вона вже приватизована іншими людьми в період з 2004 по 2009 рік. Голова сільради Ходосівки Микола П’янчук аргументував це тим, що сільська рада базувала це рішення, опираючись на відомості карти земельних ділянок Держгеокадастру, де ця територія була позначена білим кольором – тобто вільна. До того ж, за словами голови сільради, документів стосовно передачі сільською радою даної землі в приватне користування немає. Проте, сільський апарат управління, перед затвердженням рішення, збирав воїнів та їхні сім'ї з метою попередити про те, що ділянки можуть бути проблемними. Адже підтвердження від Держгеокадастру про їхню неналежність іншим особам отримано не було. Утім, в протоколі засідання цього зазначено не було. Про те, що землі мають своїх власників, військові дізналися вже під час оформлення документів.

Чоловіки написали заяву про необхідність анулювання рішення сільської ради та прохання про виділення земельних ділянок повторно. На наступній сесії сільради знову прийняли рішення про видачу землі та сказали підготувати проектну документацію, за яку воїни АТО заплатили власні кошти. Однак результату це не дало.

Дивно те, що рішення прийняли в лютому 2016 року, а запит до кадастру сільська рада надіслала тільки через 4 місяці, та й той виявився невтішним: земля давно має власників.

У свою чергу, голова сільради виправдовується: "Я не можу звітувати за період, коли я ще не був при владі".

Чиновники с. Ходосівка спільними зусиллями намагалися перевести розмову в інше русло. Почали згадувати соціальну програму "Турбота", за якою чоловіки отримували фінансову допомогу й докоряти їх у тому, що за це вони мають допомагати селу. На цьому підґрунті розгорівся скандал, який ледь вдалося зупинити. Присутні наполягли на тому, щоб депутати все-таки відповіли на незручні для них питання – це викликало зворотну реакцію зі сторони чиновників.

До спільного рішення дійти не вдалося. Єдине, що запропонували воїнам, - це брати справу в свої руки, шукати землю і тоді сільрада спробує посприяти її виділенню. Чоловіки у свою чергу, залучившись підтримкою волонтерів, планують звертатися в прокуратуру, НАБУ і до уповноваженого у Верховній Раді України з прав людини, аби все-таки домогтися справедливості.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама