7 квітня -Благовіщення Пресвятої Богородиці

Назад

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви. Це неперехідне свято, дата якого пов'язана з датою Різдва: між Благовіщенням і Різдвом рівно 9 місяців.

На свято Благовіщення Церква згадує, як Пресвятій Діві явився архангел Гавриїл і повідомив, що її чекає народити Сина Божого.

 Що не можна робити на Благовіщення:

  • Є така приказка в цей день: «Птах гнізда не в’є, дівка косу не плете». Вона пов’язана з тим, що в Благовіщення не можна працювати – робота буде недолугою і пустою. Можливо ви чули легенду про зозулю? Вона пов’язана саме з Благовіщенням. Кажуть, що в цей день зозуля звила гніздо, не прислухавшись до веління не працювати. Тепер зозуля не вміє вити гнізда і їй доводиться підкидати свої яйця іншим птахам.
  • Як говорилося вище, в Благовіщення «… дівка косу НЕ плете». Вважається, що крім заборони на будь-яку роботу в цей день, ця приказка пов’язана і з волоссям. Його не можна розчісувати, стригти і робити зачіски. Раніше по красі волосся дівчат женихи судили про їхнє здоров’я, а якщо в цей день розчісуватися, то волосся ставало сухими і починало випадати. Таким чином, якщо дівчина в цей день виробляє з волоссям якісь процедури, то сама себе прирікає на нещасливе життя.
  • У той день, на який випадає Благовіщення ні в якому разі не можна займатися посівом і будь-якими роботами в саду і городі.
  • Кажуть, що в вечір Благовіщення не можна користуватися освітлювальними приладами в будинку. А також не варто запалювати свічки або скіпи. Ця прикмета пов’язана з тим, що в цей день Ангели спускаються з небес і відвідують кожен будинок. Вони спостерігають за життям людей і приносять все те, чого бракує. А якщо користуватися освітленням, то можна не помітити світло від Ангела, який при цьому ще й не підійде благословити на щасливе життя.      

Що можна і потрібно робити на Благовіщення:

  • Благовіщення це свято, в яке необхідно насолоджуватися природою, творіннями Божими. Також необхідно в цей день мріяти і міркувати про своє місце і призначення в світі.
  •  На наступний день після Благовіщення обов’язково всім садівникам і городникам потрібно зайнятися посівними роботами. Існує думка, що це принесе небувалий урожай.

 

Прикмети на Благовіщення

·         Якщо на Благовіщення йшов дощ, буде хороший врожай зернових. А якщо трапилася гроза - чекай врожаю горіхів.

·         Дощу на Благовіщення чекали і рибалки, бо це обіцяло багатий улов протягом усього року.

·         На Благовіщення не можна сваритися, бо як проведеш це свято, так і проведеш весь рік.

·         На Благовіщення варто відмовитися від покупки й приміряння нового одягу. Вважається, що така обновка швидко зноситься або порветься.

·         Не можна в це свято позичати гроші, тому що так можна позбутися успіху і везіння.

·         На Благовіщення у вікно будинку постукав птах? Тоді варто чекати поповнення в родині.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама