На Обухівщині не стало видатного кобзаря

Назад

7 квітня на 76-му році пішов з життя Голова Спілки кобзарів України Василь Литвин, повідомляє Рeople.in.ua

«Василь Степанович ЛИТВИН (4.06.1941, с. Федорівка Піщано-Брідського р-ну Кіровоградської обл. – 7.04.2017, м. Обухів, Київщина). Кобзар, композитор, філософ, краєзнавець, співзасновник Стрітівської школи кобзарського мистецтва. Рідновір. Член Історичного клубу “Холодний Яр”.

У репертуарі – твори українських композиторів, класиків, але переважали давні українські народні пісні, серед них: “Ой не пугай пугаченьку“, “Про Супруна”, “Про Морозенка”, лемківська пісня “Будь здорова землице”, “Гей браття, опришки”, “Кров людськая не водиця” та ін.

Автор власних творів “Вітер віє – поле мріє”, “Вийшов місяць і зоря”, “Дума про матір”, “Народе мій”, “Чародійна кобзо”, “Посланіє”, “Рятуйте, люди пісню”, “Стогін Русі”, “Ось тут, з Трипілля, наш пречистий виток”. На похоронах полеглих за Україну та на могилах героїв щемливо співав “Ой умер козак”.

Минулого року Василь Степанович категорично відмовився від святкування свого 75-ліття. Він уже не міг грати на бандурі. У нього тремтіли руки, і він не хотів, щоб це бачили люди. І все ж ми з Антоніною Литвин “виманили” його на люди. Зустріч у краєзнавчому музеї “Берегиня” с. Стайки подали як зустріч зі мною, а його запросили як друга-товариша. І він не відмовив. Прийшов. А ми увагу переключили на нього. І Василь Степанович співав, щоправда, без бандури, розмірковував про роль пісні в бутті українського народу, про отамана Зеленого, про долю нашої стражденної України.
Розпочався вечір з пісні “Мені однаково” на слова Тараса Шевченка у виконанні Купави Козинської, викладача Стрітівської школи кобзарського мистецтва.

“Пісня була загадкою для мене і лишається загадкою. Коли людина співає, вона спілкується з Богом”, – признався її батько кобзар Василь Литвин і виконав пісню “Я єсть народ” на слова Павла Тичини.
Прощання з кобзарем відбудеться  9 квітня 2017 р., у клубі с. Гребені Кагарлицького району Київської області.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама