Програма "Доступні ліки"

Назад

Кожен має знати про існування цієї медичної програми.
«Доступні ліки» – це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Повідомив Олександр Левченко.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: 
 1. серцево-судинні захворювання 
2. бронхіальна астма 
3. діабет 2 типу 
 Програма почала працювати з 1 квітня 2017 року. Аптеки на добровільних умовах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками програми.

На даний час КЗ ОМР «Обухівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» знаходиться на етапі переговорної процедури з аптечними закладами, щодо участі їх в програмі «Доступні ліки». 
Запрошуємо до співпраці всі аптечні заклади міста. Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Про повний перелік лікарських засобів, які беруть участь в програмі, можна дізнатися в КЗ ОМР "Обухівському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги". 
Також незабаром інформація про ліки з"явиться на офіційному сайті Обухівської міської ради.

Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати неможливо. Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб, вказуючи непатентовану назву (МНН - міжнародну непатентовану назву), або діючу речовину ліків.

Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки? 
- Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку. 
- Пацієнт може звернутись в іншу аптеку. 
- Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама