ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ ТА ГОСТІ ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ ТА МІСТА ОБУХОВА!

Назад

Обухівський районний сектор Головного управління ДСНС України у Київській області та Обухівська районна державна адміністрація звертається з проханням зробити все можливе аби не допускати виникнення пожеж на території Обухівського району.

Початок весни у 2017-у році прийшов надзвичайно рано із встановленням аномально теплої та сухої погоди. Це призвело до загострення протипожежної безпеки територій та екосистем Обухівського району. В умовах критичного забезпечення ресурсами, пожежно-рятувальним розрахункам доводиться щоденно 5-15 разів вирушати на пожежі та займання трав’яного настилу, лісових масивів, стихійних сміттєзвалищ тощо. Варто відзначити, що робота одного пожежно-рятувального розрахунку у продовж години коштує для держави до 20 тисяч гривень. Це кошти платників податку, у тому числі і кошти мешканців району.

Основною причиною виникнення пожеж у весняний період є спалення громадянами та суб’єктами господарювання стерні, залишків сухої рослинності, опалого листя та сміття на присадибних ділянках, прилеглих до них територіях та на територіях підприємств, установ та організацій району. Це поряд із прямим матеріальними втратами наносить шкоду життю і здоров’ю мешканців району, погіршує екологічний стан територій, зокрема:

забруднюється повітря на величезних територіях;

вогонь нищить місця гніздування птахів та тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу району. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний та екологічний баланс екосистем району;

високі температури нищать мікрофлору грунтів, погіршує їх структуру та збіднює їх. Рослинні рештки, що покликані стати джерелом органічного збагачення грунтів перетворюються у зброю, яка нищить гумус (родючий шар грунту), запаси якого в Україні складають 70% світових;

наслідки пожеж посилюють процеси водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації грунтів та інших негативних наслідків. Випалені поля беззахисні перед стихією;

випалювання сухої рослинності призводить до виникнення прожеж у лісових масивах та торфовищах, приватних домоволодіннях тощо, що створює умови для виникнення надзвичайних ситуацій в Обухівському районі.

Досвід боротьби із пожежами свідчить: займання трав’яного настилу у місцях залягання торфів у обов’язковому порядку, через 2-3 дні, призводить до горіння торфяного субстрату. Мешканці району добре пам’ятають наслідки масштабних пожеж на торфовищах за досвідом 2015 року.

Саме головне, такі дії безвідповідальних осіб призводять до непоправно трагічних наслідків – загибелі людей. Так серед 124 осіб, які загинули 2016 року під час пожеж на території Київської області, є випадки загибелі під час пожеж в екосистемах. Варто відзначити, що серед загальної кількості пожеж в області у 2016 році (5149 випадків) майже третину (1451 випадок) складають пожежі трав’яного настилу.

Закон України «Про охорону атмосферного повітря» категорично забороняє та встановлює відповідальність за спалювання сухої трави.

Згідно статті 39 Закону України «Про тваринний світ» та статті 27 Закону України «Про рослинний світ» випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, при умові дотримання відповідних умов.

За шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Так випалювання стерні, луків, пасовищ, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення за псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель передбачає адміністративну відповідальність осіб (керівників підприємств, господарств), які допускають спалювання сухої рослинності на своїй території.

Крім того, згідно статті 245 Кримінального Кодексу України за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Так, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом - караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Шановні мешканці та гості Обухівського краю, бережімо його від вогню. Тільки спільними зусиллями ми забезпечимо добробут і процвітання рідного краю і всієї України.

З повагою,

Обухівський районний сектор 
ГУ ДСНС України в Київській області                                                                       Обухівська районна державна адміністрація
 
Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама