Страсна п'ятниця: звичаї та традиції

Назад

Страсна п'ятниця-це один з найбільш важливих періодів перед світлим святом Воскресіння, коли люди згадують про муки Христа в Страсну п'ятницю і відкладають будь-яку фізичну роботу. 

Що означає Страсна п'ятниця 2017 перед Великоднем

І все-таки, що ж означає Страсна п'ятниця перед Великоднем для нас – людей, які живуть в сучасному світі? У Страсну п'ятницю в 2017 році за традицією важливо пам'ятати про розп'яття і страждання Ісуса Христа на хресті. У цей період християни згадують про те, що передувало Вознесіння Христа – страшних муках, смерть і поховання.

У Страсну п'ятницю на служіннях читають дванадцять євангельських уривків, які розповідають про події на ізраїльській горі Голгофа. За традиціями, у Страсну п'ятницю не можна фізично працювати, ходити на розважальні заходи і влаштовувати собі щільні обіди. Для тих, хто дотримується посту, Страсна п'ятниця це самий строгий день по раціону їжі. У Страсну п'ятницю деякі суттєво обмежують себе в їжі і вживають тільки хліб з водою.

Винос Плащаниці у Страсну п'ятницю: коли виносять і по скільки

У Страсну П'ятницю в церкві не буває літургії, адже в цей день Ісус приніс Себе в жертву заради людей. Замість неї читають Євангелія про страждання Христа. Також під час богослужіння, в третю годину дня, точно за часом, виносять Плащаницю – плат із зображенням Ісуса, що лежить у гробі. Плащаницю виносять з вівтаря і встановлюють у центрі храму на помості, прикрашеному квітами і умащенном пахощами. Увечері в Страсну п'ятницю проходить друга служба, під час якої віруючі стоять із свічками в руках, Плащаницю обносять навколо храму.

Страсна п'ятниця: що можна і чого не можна

З давніх часів у цей день тижня жінкам неприпустимо було шити, прясти і прибирати, а чоловіки не рубали дрова і відкладали в сторону тесак. Цікаво, що все ж була робота, яку можна було виконувати – це приготування пасок і посів на городі чи в полі.

Паска, який обов'язково випікали в домашній печі, прикривали священної вербою. Потім її використовували як оберіг від нечистої сили, отгоняющий все погане. Страсна п'ятниця-це завжди сприятливий період для того, щоб врожай був гарним, тому в цей день раніше намагалися посять трохи кропу або гороху. А от садити нічого не можна, так як увіткнені в землю залізні предмети в цей день несуть біду.

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама