ПИТАННЯ ПРО ПОДАЛЬШУ ДОЛЮ УКРАЇНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ ЗНОВУ БЕЗ ВІДПОВІДІ

Назад

  Важко і болісно – саме так можна охарактеризувати проходження медичної реформи в Україні. Медичне обслуговування – це якраз ті питання, від вирішення яких залежить життя і здоров’я кожного, тож  навіть уже до всього звиклі українці  змушені всіляко відстоювати свої права на найнеобхідніше. В різних місцях країни і страйкують і самі медики, і виказують своє обурення громади, до голосу яких не хочуть дослухатися керманичі медичної галузі… На жаль, не виняток і Українка: не зважаючи на офіційні листи до департаменту охорони здоров’я  КОДА та до  губернатора Київської області з проханням включити представника громади міста Українка до складу комісії, яка вивчатиме питання щодо впровадження медичної реформи, нас вперто не хочуть чути.

  Питання щодо створення госпітальних округів, від вирішення якого буде залежати подальша доля і нашої районної лікарні, дуже турбує жителів міста Українка, воно набуло резонансного характеру. Люди турбуються, які відділення будуть скорочуватися, як надалі буде працювати лікарня у місті, і чи працюватиме вона взагалі?  Тож щоб отримати відповіді з перших вуст, на   засідання постійної комісії Української міської ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, туризму, фізкультури та спорту  був запрошений виконуючий обов’язки директора департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олександр Глушаниця. Та, на жаль, запрошений приїхати не зміг, тож зустріч  з чиновником відтермінували  на третє лютого.

  «У разі об’єднання громад ми будемо мати більше важелів впливу на проведенні медичної реформи у нашому регіоні, зазначила присутня на засіданні комісії секретар Української міської ради Катерина Проценко.  – До об’єднаної громади та її рішень вже дослухаються, і ми матимемо можливість надсилати своїх представників до громадської ради з питань обговорення медичної реформи. Окрім того, у разі обднання ми самі будемо відповідати за первинну медицину, адже саме об’єднана громада буде призначати керівника первинної медицини і відповідати за кадри, а отже – і за якість надання послуг у медичній галузі.»

  «Нас турбує, чи залишиться наше дитяче відділення лікарні;  чи будуть наші пенсіонери лікуватися в терапії аж у Василькові,  чи все-таки зможуть лікуватися в Українці, – резюмувала заступник міського голови Оксана Кирилюк. – Також до Українки приєднуються села, де теж багато людей похилого віку, зацікавлених у доступності медичної допомоги.  Тож ми маємо впливати на рішення, якою буде наша лікарня, і які відділення будуть збережені. Адже питання,  якого рівня лікарня буде у нас в районі, досі лишається без відповіді. Саме це питання ми і хотіли задати керівництву медичної галузі.»

  Що ж, лишається сподіватися, що запрошений представник департаменту охорони здоров’я все-таки знайде час приїхати до Українки та відповісти на надважливі питання для всього міста.

взято з http://ukrainka.org/

 
Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама