«СТАНЬМО БЛИЖЧЕ ДО ЄВРОПИ»

Назад

День Європи – свято, що кожного року відзначається в країнах Європейського союзу 9 травня. Цей день став символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. На українській землі День Європи з 2003 року святкують у третю суботу травня відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.   Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. День  Європи поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім’ї народів.

 З метою розширення знань з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації про європейські країни, популяризації європейської та української культурної спадщини, сприяння налагодження та  укріплення зв’язків між європейськими народами в Обухівській центральній районній бібліотеці для дорослих оформлено викладку літератури «Пізнаємо Європу», де кожен бажаючий може ознайомитись із літературою, що пов’язана з Європою, її традиціями та цінностями. 

Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру. Україна – частина Європи, країна, якою ми всі пишаємося. Розвиток України був і залишається нерозривно пов’язаний  із розвитком європейської спільноти. Україна своєю історією, географічним розташуванням і тим внеском, який наш народ  зробив у континентальну справу впродовж багатьох віків свого існування та боротьби, має право стати повноправним мешканцем європейського  дому. На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію і те, що найголовніше – наше спільне майбутнє! Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. 
Про це 11 травня у своїй бесіді-пораді «Станьмо ближче до Європи» говорила завідуюча районною бібліотекою для дорослих Л.Храпач. Відвідувачі бібліотеки мали нагоду долучитись до спільних цінностей, спільної історії всіх націй та народностей континенту, ознайомитись зі звичаями, традиціями, обрядами та національними стравами різних європейських країн, з цікавою багатожанровою літературою країн Європи – пірнути в  невичерпне джерело духовної культури континенту. Вони ознайомились з викладкою літератури та разом із бібліотекарями порадувались тому, що цього дня Рада Євросоюзу затвердила надання безвізового режиму Україні, що означає саме повернення України до історичного місця в складі європейських країн. 
   Наш народ сильний, мужній, і головне для нас – не забувати ким ми є! Тож давайте своїми вчинками будемо дотримуватися всіх цих понять, доказуючи, що ми є європейці і Україна – Європейська держава.  Миру, добра, злагоди всім вам! Живімо з Європою!
Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама