Екскурсія до етно-комплексу «Українське село»

Назад

10 травня 2017 року учні 7-А, 9-Б та 10 класів НВК "СЗОШ-ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім.А.С.Малишка" разом з учителями О.А. Стременко, О.М. Щербань та Н.В. Шевченко відвідали етно-комплексу «Українське село».

 Українське село. Етно-комплекс знаходиться в Київській області недалеко від села Бузова біля траси Київ-Житомир за 15 км від Києва. Досить затишний церковно-етнографічний комплекс із цікавими спорудами та інтер'єром в українському національному стилі.

Комплекс представлений як музей під відкритим небом, який складається з  історико-етнографічних областей: Середня Наддніпрянщина, Слобожанщина, Полісся, Поділля, Південь, Карпати . Кожна область представлена своїми особливостями житла, інтер'єру, побуту.

Мали змогу побувати в хатах, які перевезені з різних регіонів України.

Середня Наддніпрянщина. Хата яка зводилась в ХІХ столітті, зрубна, дерев'яна з п'ятидільним плануванням. Привезена з Полтавської області Зіньківського району села Пишненки. Біля хатини знаходиться невеличкий ставочок, який гарно вписується в оформлення композиції.

Слобожанщина. Хата із Луганської області Новоайдарського району села Колядівка. Це один із кількох регіонів України, що утворився на роздоріжжі Дикого степу, між політичними кордонами трьох держав — Росії, Речі Посполитої (Польщі) та Кримського ханства  протягом XVII—XVIII ст.

Полісся.  Хата з традиційним інтер'єром для Житомирського Полісся кін. ХІХ поч. ХХ століття. Хата дерев'яна, зрубна тридільна (хата, комора, сіни). Перевезена з Житомирської області Коростишівського району села Дідковичі. Також Полісся тут представляє колодязь "журавель" чи бурта як ще його називають в деяких областях України. Для бортництва тут є борті досить оригінальні.

Поділля. Хата досить гарно виглядає розписана в квітах та в пташках. В конструкції будівель цих районів у другій половині 19 століття переважав каркас з заповненням його деревом та глино-соломою з наступною обмазкою та побілкою. Особливістю подільської народної архітектури є широке застосування в декорі поліхромних розписів, підводок, кольорового пофарбування стін як житла, так і господарських будівель. Тридільна споруда (хата-сіни-хата). Поруч з хатою знаходиться клуня в якій можна молоти хліб, а поруч з клунею цікавий курник, який по формі схожий на велетенського гриба мутанта тільки капелюх з соломи.

Південь. Найстаріша хата комплексу 1823 року саме з півдня, хоча із Полтавської області Миргородського району села Єрки.  На мій погляд це не є достеменним півднем України там все ж таки інші особливості. Тим паче Полтавська область аж ніяк не входить до Півдня України. Хата глинобитна підпорах, покрита соломою. Має трикамерне планування (хата-сіни-комора). Також південь представлений кузнею, гончарнею, оборігом та шопою. Оборіг - це повітка на чотирьох стовпах для зберігання сіна. Шопа (сарай) будівля для техніки та знаряддя праці.

Але найбільше захоплення викликала кузня, в якій учні стали свідками створення виробів з металу.

Взято з http://obukhivsch1.ucoz.ua

Коментарі
Запам'ятати

Додати
Реклама